Facebook

Zadbamy o twój piękny uśmiech

Gabinety stomatologiczne

photo photo
31 sierpień

Profilaktyka

Profilaktyka i estetyka. Piękny uśmiech to zdrowy uśmiech.

Profilaktyka w kontekście stomatologii dotyczy zapobiegania zarówno rozwojowi próchnicy, jak i innych chorób jamy ustnej, np. chorób przyzębia. Podstawową formą profilaktyki jest odpowiednia higiena jamy ustnej – codzienne szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznej i płynów do płukania ust. Dzięki niej maleje ryzyko powstania różnych chorób, zęby chronione są przed powstawaniem przebarwień i odkładaniem się kamienia nazębnego, a oddech pozostaje świeży.


Profilaktyka stomatologiczna

Jednak nawet najbardziej skrupulatna higiena jamy ustnej zwykle nie jest wystarczająca do tego, by zachować zęby w pełnym zdrowiu. Dlatego warto regularnie poddawać się zabiegom profilaktycznym w gabinecie stomatologicznym.


Warszawa, Brwinów, Michałowice: zabiegi profilaktyczne dla zdrowia zębów


W naszych gabinetach w Warszawie, Brwinowie oraz w Michałowicach oferujemy następujące zabiegi profilaktyczne:


  • Lakowanie. Zabieg polega na uszczelnianiu bruzd, które występują na zębach. Można go stosować zarówno na zębach stałych, jak i mlecznych. Lakowaniu poddaje się zęby trzonowe i przedtrzonowe. U dzieci po raz pierwszy lakowanie powinno mieć miejsce ok. 6. roku życia - gdy w pełni wyrżną się korony "szóstek".

  • Lakierowanie. Nazywane inaczej fluoryzacją. Na zęby nakłada się specjalistyczne preparaty fluorowe, które wzmacniają i utwardzają szkliwo, chroniąc je zarówno przed próchnicą, jak i przed uszkodzeniami mechanicznymi.

  • Scaling. Zabieg polega na usunięciu kamienia nazębnego z użyciem ultradźwięków. Wykonuje się go za pomocą skalera ultradźwiękowego, który wykorzystuje zjawisko piezoelektryczne. Końcówka skalera przykładana jest do powierzchni zębów, a jej drgania sprawiają, że kamień nazębny odpada. Cały zabieg odbywa się w obecności wody – rozpylony strumień ma za zadanie chłodzić drgającą w z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę końcówkę skalera. Co więcej, obecność wody wpływa na powstanie zjawiska kawitacji – wytworzenia działających bakteriobójczo mikropęcherzyków powietrza. Zjawisko to pozwala między innymi zwalczać choroby przyzębia.

  • Piaskowanie zębów. Jest to po prostu usuwanie osadu z powierzchni zębów. Ten prosty zabieg pozwala pozbyć się przebarwień (np. z kawy czy herbaty) i poprawić estetykę uśmiechu.

  • Polerowanie zębów. Do tego zabiegu używane są pasty diamentowe i pasty polerujące. W rezultacie usuwany jest osad nazębny, a powierzchnia szkliwa jest wyrównywana.


Lakowanie i lakierowanie zębów

Lakowanie i lakierowanie

Skaling i piaskowanie zębów

Skaling i piaskowanie

Polerowanie zębów

Polerowanie

Regularne poddawanie się różnorodnym zabiegom profilaktycznym pozwala zachować zdrowie zębów, ale jedynie w połączeniu z właściwą higieną jamy ustnej można zdołają one skutecznie zapobiec wielu chorobom jamy ustnej oraz zadbać o piękny, biały uśmiech. Więcej informacji na temat zabiegów profilaktycznych dostępnych w gabinetach w Brwinowie, Michałowicach oraz w Warszawie, a także porady dotyczące właściwej higieny hany ustnej można uzyskać podczas wizyty u dentysty. Serdecznie zapraszamy.

ParadontozaProfilaktyka stomatologiczna kluczowa dla zachowania zdrowia zębów
Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.