Facebook

Zadbamy o twój uśmiech

Gabinety stomatologiczne

photo photo
31 sierpień

Protetyka

Szeroka oferta protetyczna. Doświadczeni lekarze protetycy.

Zadaniem dziedziny stomatologii, jaką jest protetyka stomatologiczna, jest rekonstruowanie zębów uszkodzonych i odtwarzanie brakujących elementów uzębienia.


Braki w uzębieniu wpływają niekorzystnie nie tylko na wygląd uśmiechu, ale także na zdrowie pacjenta oraz na komfort codziennego funkcjonowania. Pojawiają się problemy z takimi czynnościami jak mówienie czy jedzenie. Nowoczesna protetyka oferuje jednak rozwiązania, które pozwalają osiągnąć zadowalający efekt estetyczny oraz umożliwiają pacjentowi normalne funkcjonowanie.


Protezy, które oferujemy w naszych gabinetach w Brwinowie, Michałowicach i Warszawie, mogą występować w dwóch formach:

  • protezy stałe – takie jak korony, mosty, licówki, wkłady koronowe czy wkłady koronowo-korzeniowe;

  • protezy ruchome – szkieletowe, nakładowe, protezy osiadające częściowe i całkowite.


Co warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach protez stomatologicznych?


Protezy stałe:

  • Korony – tego typu uzupełnienia zastępują zniszczone korony zębów. Osadza się je na implantach, wkładach koronowo-korzeniowych lub na własnych zębach pacjenta.

  • Mosty – dzięki nim uzupełnić można brak więcej niż jednego zęba.

  • Wkłady koronowe - wykonane z porcelany, służą do uzupełnienia ubytków w koronie zęba.

  • Wkłady koronowo-korzeniowe – stosuje się je wtedy, gdy uszkodzenie korony jest duże lub całkowite.

  • Licówki – protezy porcelanowe w postaci cienkich listków, które umieszcza się na powierzchni zęba. Dają niezwykle satysfakcjonujący efekt estetyczny – dzięki nim zęby przybierają idealny kształt i kolor, a uśmiech prezentuje się bardzo atrakcyjnie.


Wkłady koronoweLicówki porcelanowe

Protezy ruchome:

  • Protezy szkieletowe – stosowane są wtedy, gdy nie ma możliwości umieszczenia mostu protetycznego. Proteza taka składa się głównie z cienkiego szkieletu metalowego, który w żaden sposób nie przeszkadza pacjentowi w funkcjonowaniu.

  • Protezy nakładowe – protezy te opiera się na korzeniach zębów (lub gdy ich brak – na implantach) wtedy, gdy nie da się wykonać na nich wkładu koronowo-korzeniowego.

  • Protezy osiadające – stosuje się je przy całkowitej lub znacznej utracie zębów. Jest to bardzo często wykorzystywana w protetyce metoda leczenia.


Różne rodzaje protezProtezy stomatologiczne

Leczenie protetyczne przynosi zadowalające rezultaty, gdy jest dobrze dobrane do potrzeb pacjenta i właściwie zaplanowane. Zachęcamy więc do odwiedzania naszych gabinetów stomatologicznych w Warszawie, Brwinowie oraz w Michałowicach– po konsultacjach z pewnością uda się wybrać najlepszą i najbardziej skuteczną formę leczenia.  

Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.