Facebook

Zadbamy o twój uśmiech

Gabinety stomatologiczne

photo photo
31 sierpień

Stomatologia dziecięca

Dzieci należą do tej szczególnej grupy pacjentów, której należy poświęcić dużo troski i uwagi.

Małym pacjentom trzeba poświęcać dużo troski oraz uwagi, ponieważ to właśnie w dzieciństwie kształtują się nawyki higieniczne oraz stosunek do dentysty. Dlatego też w naszych gabinetach w Michałowicach, Brwinowie i Warszawie staramy się traktować dzieci w wyjątkowy sposób, aby w przyszłości nie bały się dentysty i chętnie dbały o zdrowie swoich zębów.

Dzieci u dentysty


Podczas wizyty dziecka u stomatologa ważna jest atmosfera. Istotne jest to, aby w małym pacjencie udało się wzbudzić zainteresowanie oraz miłe skojarzenia z gabinetem dentystycznym. Dlatego też gabinety są dostosowane specjalnie do potrzeb najmłodszych, zarówno pod względem wyposażenia, jak i dekoracji i rekwizytów. Podczas leczenia istnieje możliwość zastosowania kolorowych wypełnień, których widok cieszy dzieci. Po wizycie natomiast dzielni pacjenci nagradzani są zabawkami i naklejkami.


Wizyta dzieci u dentysty

Opieka stomatologiczna nad dziećmi odbywa się w dwóch obszarach, a są to: profilaktyka oraz stomatologia zachowawcza.


Stomatologia dziecięca – profilaktyka


Zapobieganie próchnicy, chorobom przyzębia i innym nieprawidłowościom w jamie ustnej to bardzo ważna dziedzina stomatologii. Do zabiegów z zakresu profilaktyki należą:

  • Lakowanie - które polega na uszczelnianiu naturalnych bruzd w szkliwie. Pierwsze lakowanie zębów może mieć miejsce już około 6. roku życia dziecka – po pełnym wyrżnięciu się "szóstek".

  • Fluoryzacja – lakierowanie preparatami fluorowymi, których zadaniem jest wzmocnienie szkliwa i podniesienie jego odporności zarówno na działanie bakterii próchnicowych, jak i na mechaniczne uszkodzenia.


Lakowanie i fluoryzacja zębów

Stomatologia dziecięca – zachowawcza


Stomatologia zachowawcza obejmuje leczenie zębów, które zaatakowała próchnica. Nieleczona próchnica może być źródłem dolegliwości bólowych, a ostatecznie doprowadzić nawet do utraty zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej to wykonywanie plomb (w przypadku dzieci są to kolorowe plomby Twinky Star) oraz leczenie kanałowe (w przypadku silnie zainfekowanych zębów).Rozwój próchnicyKolorowe wypełnienia


Warszawa, Brwinów, Michałowice – wizyty u dentysty od najmłodszych lat


Ważne jest, aby dzieci przyzwyczajać do wizyt stomatologicznych już od najmłodszych lat. Dzięki temu oswoją się one z gabinetem dentystycznym i zrozumieją potrzebę codziennego dbania o zęby. W tym okresie bardzo ważna jest także profilaktyka stomatologiczna. Dlatego serdecznie zachęcamy rodziców, by wraz ze swoimi pociechami odwiedzali regularnie nasze gabinety w Michałowicach, Brwinowie i Warszawie. Zapraszamy.

Stomatologia dziecięca
Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.