Facebook

Zadbamy o twój piękny uśmiech

Gabinety stomatologiczne

photo photo
31 sierpień

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w naszych gabinetach - sprawdź, na czym polega.

Leczenie kanałowe, czyli endodoncja, to dział stomatologii zachowawczej, który obejmuje swoim zakresem diagnozowanie i leczenie chorób miazgi zęba oraz diagnozowanie i leczenie chorób tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie metodą kanałową jest zalecane wtedy, gdy występują bardzo głębokie ubytki próchnicze lub zmiany w postaci martwicy miazgi. Metoda ta wykorzystywana jest także po złamaniu lub zwichnięciu zęba lub w ramach przygotowania do leczenia protetycznego - przed wykonaniem korony lub mostu.

Leczenie kanałowe


Nowoczesna endodoncja


Podczas zabiegu wykorzystywane są bardzo cienkie (od 0,06 do 0,40 mm) specjalistyczne narzędzia piłująco-penetrujące. Współcześnie, dla usprawnienia leczenia i poprawienia jego efektów, endodoncja wykorzystuje nowoczesne elektroniczne urządzenia takie jak endometry, dzięki którym możliwy dokładny pomiar głębokości kanału zębowego. Nowoczesna endodoncja korzysta także z mikroskopów oraz diagnostyki rentgenowskiej.


Narzędzia używane w leczeniu kanałowym


Warszawa, Brwinów, Michałowice: leczenie kanałowe


Leczenie kanałowe pozwala na uratowanie zęba nawet bardzo zniszczonego przez próchnicę. To ostatnia możliwość uniknięcia ekstrakcji. Jeśli pacjent w porę nie podda się leczeniu endodontycznemu, konieczne jest usunięcie zęba, a niekiedy występują przy tym niebezpieczne stany chorobowe w postaci zgorzeli lub zapalenia ozębnej i okostnej. Nie warto więc zwlekać – zapraszamy do odwiedzania naszych gabinetów w Warszawie, Brwinowie oraz Michałowicach wszystkich tych, którzy chcą poddać się leczeniu kanałowemu i utrzymać ząb oraz zachować pełnione przez niego w jamie ustnej funkcje.  

Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.