Facebook

Zabamy o twój piękny usmiech

Sieć gabinetów stomatologicznych

Pasta do zębów dla dzieci

Jakie pasty do zębów są najlepsze dla dzieci, a jakich powinny unikać maluchy?

Warto wiedzieć, że nie wszystkie pasty są dobrym rozwiązaniem dla dzieci. Niektórych z nich, ze względu na ich skład czy właściwości ścierne, mogą używać tylko dorośli. Pastę należy dobrać do wieku dziecka.

Dzieci do ok. 6. roku życia często połykają pastę podczas szczotkowania zębów, dlatego produkty przeznaczone dla nich mają obniżoną zawartość fluoru. Pasty przeznaczone dla niemowląt w ogóle nie powinny go zawierać. Zbyt duże ilości fluoru dostarczone do organizmu mogą bowiem doprowadzić do fluorozy, czyli choroby, której objawem jest np. trwałe przebarwienie zębów i zwiększenie kruchości szkliwa. Stomatolog Bielany zwraca uwagę na to, że w przypadku dzieci warto wybierać pasty, które nie mają także w składzie sztucznych barwników, konserwantów oraz dwutlenku tytanu, a oparte są na naturalnych składnikach.

Po skończeniu 8-9 lat dzieci mogą już używać past przeznaczonych dla dorosłych, pod warunkiem jednak, że nie są to tzw. pasty wybielające, czyli o wysokim wskaźniku ścieralności - RDA. Zawartość w fluoru w takich pastach może wynosić 1000 - 1400 ppm.

Menu

Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.