Facebook

Zadbamy o twój piękny uśmiech

Gabinety stomatologiczne

Fluoryzacja

Fluor jest pierwiastkiem, który pełni bardzo ważną rolę, ponieważ wzmacnia tkanki zęba i zwiększa ich odporność na działanie kwasów znajdujących się w jamie ustnej oraz na bakterie wywołujące próchnicę.

Zabieg dostarczania do zębów fluoru nazywany jest fluoryzacją. Pierwiastek ten można dostarczać do zębów na kilka różnych sposobów: od wewnątrz – drogą doustną w postaci tabletek, a także od zewnątrz – poprzez różnorodne preparaty zawierające fluor.

Zabiegiem wykonywanym w gabinetach stomatologicznych jest lakierowanie zębów fluorem. Zabieg ten wykonywany jest na oczyszczonych podczas skalingu i piaskowania zębach. Za pomocą specjalnego pędzelka na powierzchni zębów umieszczany jest lakier z fluorem. Przez pewien czas preparat ten pozostawiony jest na zębach. Uwalniają się wtedy jony fluorkowe. Zabieg ten przynosi bardzo dobre efekty - tej dawki fluoru nie dostarczy się za pomocą fluoryzacji stosowanej w warunkach domowych przy użyciu past i płynów z fluorem. Procedura ta pozwala zredukować występowanie próchnicy nawet o 40%, jest zatem bardzo ważnym zabiegiem z punktu widzenia profilaktyki, polecanym także przez dentystę w Michałowicach.

Menu

Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.