Facebook

Zadbamy o twój piękny uśmiech

Gabinety stomatologiczne

Pasty do zębów dla dzieci

Pasty przeznaczone dla dzieci różnią się składem od tych dla dorosłych. Dzieje się tak dlatego, że dzieci 6. roku życia bardzo często połykają pastę podczas szczotkowania zębów. Zbyt duże ilości fluoru dostarczone do organizmu mogą być dla niego bardzo groźne, prowadzą bowiem do choroby zwanej fluorozą. Objawia się ona między innymi przebarwieniami na zębach, których nie da się usunąć. Dlatego też pasty dla dzieci mają obniżoną zawartość fluoru, nie mają też zwykle właściwości ściernych, jakie zwykle mają pasty dla dorosłych.

Dobór pasty do zębów powinien być powiązany ściśle z wiekiem. Pasta dla najmłodszych, czyli dla dzieci do drugiego-trzeciego roku życia, w ogóle nie powinna zawierać fluoru. Nieco starsze dzieci powinny zaś używać pasty o jego obniżonej zawartości. Dopiero od ok. 6-7. roku życia, gdy dziecko przestaje nieświadomie połykać pastę, można zacząć stosować preparaty o standardowym składzie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z dobraniem pasty do indywidualnych potrzeb każdej osoby, zachęcamy do odwiedzenia stomatologa w Michałowicach. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.  

Menu

Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.