Facebook

Zadbamy o twój uśmiech

Gabinety stomatologiczne

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów to jeden z zabiegów profilaktycznych, który wykonuje się zarówno na zębach stałych, jak i mlecznych. Zabieg ten polega na tym, że zęby pokrywane są substancją uszczelniającą w miejscach, gdzie są w szczególny sposób narażone na rozwój próchnicy, a więc w szczelinach, zagłębieniach czy bruzdach. W tych miejscach najczęściej zalegają resztki pokarmowe, które mogą być środowiskiem rozwoju bakterii próchnicowych. Są one ciężkie do oczyszczenia, zwłaszcza przez dzieci, dlatego też zabieg lakowania bardzo często wykonuje się na zębach mlecznych w ramach profilaktyki.

Lakowanie może w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko powstania próchnicy – nawet o 90%. Uszczelnione w ten sposób zęby są wyjątkowo odporne na większość form tej choroby. Ponadto wygładzenie powierzchni zęba za pomocą laku znacznie ułatwia odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej.

Zabieg lakowania jest całkowicie bezbolesny i mogą wykonywać go zarówno dentyści, jak i higienistki czy asystenci stomatologiczni. Gabinet w Bielanach poleca ten zabieg osobom w każdym wieku.

Menu

Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.