Facebook

Zadbamy o twój uśmiech

Gabinety stomatologiczne

Szałwia w stomatologii

 Szałwia ( z łac. Salvia) stosowana w wielu dziedzinach zarówno kosmetologii, farmakologii jak i stomatologii. Pochodzi z rodziny jasnowatych. Szałwia jest niebywale popularną rośliną nie tylko w Polsce jak i na całym świecie prócz lasów tropikalnych i Antarktydy. Niektóre odmiany rosną dziko takie jak : szałwia lepka, łąkowa, zaroślowa, inne natomiast są uprawiane : błękitna, błyszcząca, biała.

Obecnie wykorzystuje się ją jak już wcześniej wspomniano także w higienie jamy ustnej, Naturalnie nie zastąpi ona pasty do zębów, nici dentystycznych, a także płynów do płukania. Jest natomiast niezwykle pomocna przy schorzeniach dziąseł takich jak afty, pleśniawki, czy też krwawiące dziąsła.

Afty najczęściej pojawiają się na błonach śluzowych warg lub też języka. Dość często niestety nawracają. Przyczyn ich powstawania może być wiele, często są reakcją na stres lub też gorączkę.

Pleśniawki także pojawiają się w jamie ustnej, a dokładniej na języku lub też podniebieniu. Zazwyczaj są białymi plamkami. W tym schorzeniu liczy się szybka reakcja, bowiem bardzo szybko infekcja może przenieść się do gardła lub innych narządów układu oddechowego.

Przy takich oraz wielu innych dolegliwościach niezawodna będzie szałwia. Ma działanie bakteriobójcze, dlatego z łatwością upora się z drobnoustrojami. Dodatkowo warto ją stosować jako płukanki do gardła podczas anginy, czy ropnych schorzeniach w jamie ustnej ze względu na działanie przeciwzapalne.

Przy jakichkolwiek dolegliwościach zalecane jest skonsultowanie się ze stomatologiem. Dentysta Brwinów z pewnością zastosuje odpowiednie leczenie.

Menu

Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.