Facebook

Zadbamy o twój piękny uśmiech

Gabinety stomatologiczne

Płyny do płukania ust

Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej nie sprowadza się tylko do regularnego szczotkowania zębów i używania nici dentystycznej. Bardzo ważnym elementem codziennej higieny jest używanie płynów do płukania. Jakie są ich zalety i dlaczego warto je stosować?

Bakterie nie są w stu procentach usuwane z jamy ustnej podczas mycia i nitkowania zębów. Często pozostają w przestrzeniach pomiędzy zębami i jedynym sposobem, by się ich pozbyć, jest właśnie użycie płynu do płukania jam ustnej. Płyn taki usuwa bakterie, pomaga też utrzymać odpowiedni odczyn pH w ustach.

Istnieje wiele rodzajów płynów, które znaleźć można w aptekach i drogeriach. Najlepiej jest wybrać płyn bez alkoholu, o delikatnym miętowym zapachu, który wpłynie dodatkowo na długotrwałe odświeżenie oddechu. Można też dobrać płyn do indywidualnych potrzeb, np. płyny pomagające zapobiegać paradontozie, płyny do zębów wrażliwych czy też zapobiegające powstawaniu płytki nazębnej. Warto poprosić o poradę stomatologa w Michałowicach, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego preparatu.  

Menu

Mamy podpisaną umowę z NFZ
Akceptujemy karty płatnicze.
System ratalny na zabiegi medyczne.